Estetika

Estetika

 
Zubní náhrady

Zubní náhrady

 
Implantáty

Implantáty

 
Materiály a technologie

Materiály a technologie

 
 
Zavolejte, napište.

Rádi Vám pomůžeme.

V+H DENT » Estetika

Estetika

Krásný úsměv již dnes není výsadou těch, kteří měli štěstí, a příroda jim nadělila dokonalé zuby. Moderní zubní medicína nabízí rychlé a dosažitelné řešení pro každého. Ve V+H DENT víme, že každý je individuální a je zapotřebí navrhnout a realizovat takové řešení, které bude v každém konkrétním případě maximálně estetické a zároveň přirozené.

Díky zkušenostem našich lékařů a perfektnímu zpracování naší laboratoře máte i Vy šanci získat dokonalý úsměv.

Pro maximální estetiku Vašeho chrupu nabízíme:

Keramické fazety

Keramické (sklokeramické) fazety se používají pro estetické korekce zejména v přední části chrupu. Jedná se o tenké, ale velmi pevné individuálně zhotovené plátky keramiky, které překrývají pouze přední plochu zubu. Vlastní chrup je pro nalepení fazety zbroušen jen minimálně. Fazety se používají pro změnu barvy a tvaru zubů, např. pokud jsou zuby proplombované či olámané, a také jako řešení mezer mezi zuby či mírnějších rotací zubů.

Keramické výplně (inlay, onlay, overlay)

Ošetření větších defektů zubů (zejména velké výplně na zadních zubech) keramickou inlayí, onlayí či overlayí patří ke špičce současné záchovné stomatologie. Keramické výplně jsou vysoce estetické, mnohdy téměř neodlišitelné od vlastní tvrdé zubní tkáně. Díky své pevnosti mají velmi dlouhou životnost a navíc nealergizují a nejsou škodlivé pro organismus.

Sklokeramické inlaye a onlaye/ výplně umožňují protetickou rehabilitaci zubu, která je ve srovnání s korunkou často možná bez potřeby endodontického ošetření. Celé ošetření je tak pro pacienta méně náročné.

Celokeramická, tj. nekovová, řešení zubních náhrad (korunky, můstky)

Celokeramické korunky představují estetický vrchol současné stomatologické protetiky. Pro jejich zhotovení jsou použity výhradně keramické hmoty (neobsahují vnitřní kovovou vrstvu a díky tomu propouští část světelných paprsků), které se individuálně přizpůsobují odstínu vlastních zubů. Jejich předností není jen vysoká estetičnost, ale také vynikající biologická snášenlivost s ohledem na nepřítomnost jakéhokoliv kovu. Celokeramické korunky jsou velmi pevné, trvanlivé a nemění barvu ani po velmi dlouhém čase. Jsou vhodné a dostatečně odolné pro přední zuby i pro stoličky.

Bělení zubů

Bělení zubů lze řadit mezi čistě estetické zákroky. S ohledem na životní styl a konzumní návyky mohou být zuby nežádoucím způsobem zabarvené. Pro zesvětlení a prozáření úsměvu nabízíme bělení ordinační i domácí. Navzdory obecnému povědomí není nutné obávat se poškození chrupu z důvodu jeho bělení, pokud k němu nedochází příliš často. I proto je dobré svěřit se do péče profesionálů.

Provádíme také bělení mrtvých zubů (ty bývají zabarvené jako důsledek působení zbytků biologického a chemického materiálu) pomocí vnitřního bělení, při kterém se bělící hmota aplikuje přímo do vnitra korunky zubu.