Estetika

Estetika

 
Zubní náhrady

Zubní náhrady

 
Implantáty

Implantáty

 
Materiály a technologie

Materiály a technologie

 
 
Zavolejte, napište.

Rádi Vám pomůžeme.

V+H DENT » Zubní náhrady

Zubní náhrady

Naší maximální snahou je záchrana vlastního zubu pacienta v dutině ústní, neboť jakákoliv protetická náhrada chybějícího zubu je vždy pouze kompromisním řešením. Ne vždy je však s ohledem na stav záchrana možná, pro tento případ máme připravenou komplexní nabídku řešení formou zubních náhrad:

Pevné náhrady:

  • Samostatné korunkové náhrady - korunky nesené vlastními zuby či implantátem – celokeramické (sklokeramické), zirkonkeramické a metalokeramické korunky
  • Sklokeramické výplně (inlaye, onlaye, overlaye) a fazety
  • Můstky nesené vlastními zuby či implantáty – celokeramické (sklokeramické), zirkonkeramické a metalokeramické můstky

Snímatelné náhrady:

  • Částečné snímatelné náhrady, pro vyšší komfort a estetiku při využití zásuvných spojů
  • Celkové snímatelné náhrady – klasické nebo hybridní, nesené implantáty nebo vlastními zuby s využitím zásuvných spojů

Součástí naší kliniky je vlastní moderně vybavená laboratoř, ve které dohlížíme na nejvyšší kvalitu používaných materiálů, kvalitu provedení práce a využití nejnovějších postupů a technologií. Další výhodou vlastní laboratoře je zkrácení celkové doby ošetření na minimum.

 

Celokeramická, tj. nekovová, řešení zubních náhrad (korunky, můstky)

Celokeramické korunky představují estetický vrchol současné stomatologické protetiky. Pro jejich zhotovení jsou použity výhradně keramické hmoty (neobsahují vnitřní kovovou vrstvu a díky tomu propouští část světelných paprsků), které se individuálně přizpůsobují odstínu vlastních zubů. Jejich předností není jen vysoká estetičnost, ale také vynikající biologická snášenlivost s ohledem na nepřítomnost jakéhokoliv kovu. Celokeramické korunky jsou velmi pevné, trvanlivé a nemění barvu ani po velmi dlouhém čase. Jsou vhodné a dostatečně odolné pro přední zuby i pro stoličky.

V naší zubní laboratoři pracujeme s materiálem IPS e.max od firmy Ivoclar Vivadent, která patří ke špičce ve svém oboru.

 

Zirkonkeramika

Keramická hmota je napálena na zirkonoxidovou konstrukci. Umožňuje zhotovit také náhrady většího rozsahu bez využití klasické kovové konstrukce. Zirkonkeramika je tak estetickou alternativou pro práce většího rozsahu.

Náš zubní technik připraví pomocí speciálního skeneru etkon model pro zirkonoxidové konstrukce. Ty jsou pak zhotovovány ve frézovacím centru firmy Straumann, které se nachází v Lipsku v Německu. Konstrukce vyráběné na základě skenerem vymodelovaného návrhu (CAD) pomocí počítačem řízené frézy (CAM) se vyznačují vysokou přesností.

Na přesné zirkonoxidové konstrukce napalujeme keramiku e.max Ceram Ivoclar Vivadent, která umožňuje, při správném zpracování, splnit nejnáročnější estetické požadavky.

 

Metalokeramika

Keramická hmota je napálena na klasickou kovovou konstrukci. Kovové konstrukce jsou zhotovovány ve frézovacím centru firmy Straumann v německém Lipsku na základě modelu, který připraví náš technik pomocí speciálního skeneru etkon. Konstrukce vyráběné na základě skenerem vymodelovaného návrhu (CAD) pomocí počítačem řízené frézy (CAM) se vyznačují vysokou přesností.

Na přesné kovové konstrukce napalujeme keramiku InLine Ivoclar Vivadent.